\

ÚvodO násINSIA pomáhá

INSIA pomáhá

Nedílnou součástí aktivit INSIA je podpora těch, jež naši pomoc potřebují. Vybíráme takové projekty, které pomáhájí nejen široké veřejnosti, ale i konkrétním osobám. 

Společné dobrovolnictví INSIA a MARSH

Investování do projektů prospěšných veřejnosti je pro společnosti působící pod jednotnou značkou MMC, Marsh McLeenan Companies, velmi důležité. INSIA i Marsh se aktivně zapojují do společensky odpovědných projektů.

V roce 2014 se její zaměstnanci aktivně zúčastnili ekologické akce, v rámci které pomohli kultivovat část Dalejského údolí.

DSCN4217   DSCN4266   DSCN4312

Marsh podporuje mimo jiné dobrovolnické aktivity v Nemocnici Pod Petřínem, kde několikrát do roka její zaměstnanci pomáhají s úklidem zahrad.

V září 2015 jsme uspořádali první společnou akci společností INSIA a Marsh. Centrály obou společností omezily ten den svůj provoz a jejich zaměstnanci se vydali směr Dolní Počernice do místního dětského domova.

Pro zdejší děti jsme uspořádali sportovní odpoledne se zábavnými soutěžemi, kterých se s radostí a nadšením zúčastnily. Zároveň jsme se trošku protáhli při úklidu petangových hřišť pro děti a úpravy chodníků kolem domova. Zakončením celého dne bylo podávání polního guláše, který jsme společnými silami uvařili.

dobrovolnictvi DD2   dobrovolnictvi DD   dobrovolnictvi DD 1

Život dětem

INSIA se také v roce 2015 poprvé zapojila do projektu Život dětem“, který pomáhá nemocným a handicapovaným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Do tohoto projektu se pomocí koupě upomínkového předmětu zapojili postupně všichni zaměstnanci centrály. Tento projekt bychom rádi zachovali a podporovali ho i několikrát ročně.

Pomáháme dětem na dálku

V roce 2007 jsme se zapojili do projektu adopce na dálku a od té doby sponzorujeme čtyři krásné děti z chudých rodin v Indii a Africe. Cílem je především zprostředkovat jim přístup ke vzdělání. Vzdělání není totiž v těchto zemích samozřejmostí, tak jako u nás. Platí se a děti i rodiče si naší pomoci velice váží. 
 
Našimi adoptivními dětmi jsou 16ti letý chlapec jménem Kiran, 15ti letá holčička Suvartha, 15ti letý chlapec Isaac a 10ti letá Nipha. Odměnou nám jsou jejich úspěchy ve škole a radost z toho, že se mohou učit novým věcem. 

  Kiran     Suvartha      Isaac        Nipha

Kiran      Isaac   

 

Pomáháme Barborce

INSIA přispívá na léčbu Barborky, která má kvůli obrně komplexní poruchu svalového tonusu a neobejde se bez vozíku. S nemocí ale statečně bojuje, pomáhá jí zejména unikátní metoda Adeli, která je ale nákladná. Proto Barborce na tuto rehabilitaci přispíváme a přejeme jí hodně sil.